Geoblog.pl    majtrip    Podróże    303 stopy i 4 nogi    wyprawa do Melbourne z Samem, kończy się sieci tkaniem :]

wyprawa do Melbourne z Samem, kończy się sieci tkaniem :]

Australia
Australia, Warragul

Niestety w piątek musieliśmy się zwijać, bo Margret z Terrym mieli już zaplanowany wyjazd na weekend. Nasz kolejny cel to Melbourne. Thery postanowił zorganizować nam dojazd do miasta i skontaktował się ze swoim znajomym, który co piątek jeździ do Melbourne odebrać syna, z którym spędza weekendy od czasu rozwodu ze swoją chińską żoną.
Okazało się, że Sam (libański Francuz) ,były pilot, ma farmę oliwek i aktualnie potrzebuje rąk do pomocy. Praca nas sama znalazła.
Tak oto spędziliśmy 3 dni na tkaniu sieci, która ma chronić drzewka oliwne przed ptakami. Mieliśmy swój mały domek i dostawaliśmy posiłki. Nie wszystko było do końca tak jak powinno być między pracodawcą a pracownikami, ale w ramach niedenerwowania się i niepsucia sobie humoru, spuśćmy na to pancerną kotarę milczenia. Wszystko dobre co się dobrze kończy. Tak było i tym razem.
Tkaliśmy nasze kabaretki, zwane przez Stefka siecią rybacką (a po prawdzie 'fish-net stockings),a u naszego boku spędzał dzień włoski pies o imieniu Capucino, wyglądający jak przerośnięty golden retriver. Niestety nie dało się go głaskać, ponieważ do jego ulubionych czynności należało tarzanie się w krowim łajnie. Nasz pilot posiadał również owce, konia, kury oraz lamę. Po co mu lama? Jak się okazało, lama podobno świetnie potrafi ochronić pozostałych rezydentów zagrody, przed dzikimi zwierzakami, a zwłaszcza przed lisem. Także jeśli któryś z naszych czytelników jest rolnikiem, to radzimy zakupienie tego jakże przydatnego zwierzęcia.
Podczas pobytu na farmie, wieczorami oglądaliśmy filmy zgrane od Therego o Margret. I tu pozwolimy sobie na umieszczeni recenzji. Naszym pierwszym filmem był „Blind Side”, film z ufarbowaną na blond Sandrą Bullock. Film żenujący po pierwszych 10 minutach- początek jeszcze dobrze wróżył, ale był to jedyny udany fragment tego dzieła. Dno na najniższym poziomie. Czy Sandra naprawdę dostała za tę rolę Oscara??? BUT WHY????
Myśleliśmy, że kolejny film „It's complicated” z Meryl Streep , Alekiem Baldwinem oraz Steve'm Martinem, poprawi nieco morale amerykańskiego kina. Niestety, było to jeszcze bardziej przykre i smutne doświadczanie. Podejrzewamy, że ci wszyscy aktorzy zgłosili się do reżysera z prośbą o ich obsadzenie, ponieważ pilnie potrzebowali pieniędzy na bieżące wydatki.
Więc jeśli nierozważnie planowaliście iść na to do kina, porzućcie plany. Nie warto tego nawet w domu oglądać, nieważne z jak dużą ilością wina- to do Ciebie Basiu i Filipku :) A zobaczenie nagiego Aleka Baldwina jest jak znalezienie w lodówce spleśniałej cytryny.
Takie to są nasze porady australijskie.

Chuda
Chuda - 2010-03-29 10:32
Hahaha ale Wam się robota trafiła ;) Fajnie Maryś wygląda w tej sieci ;d ;) Jak w sukni z welonem... ;)

sawanna
sawanna - 2010-03-29 15:51
Babe, super Ci w tym australijskim kapeluszu, Moniuszko Stach byłby zachwycony. Uprasza się wombata nie tylko na znaku drogowym.

BasiaS
BasiaS - 2010-03-31 15:00
Dzieki za ostrzeżenie - nie ukrywam że w wypozyczalni pewnie bym sie skusiła na ten film :) he he he . A a propos wina to mam nadzieje ze jakos sie nam za jakis czas wspólnie przydarzy :) Całuski!!!!!!

mieczyslaw szczesniak
mieczyslaw szczesniak - 2010-04-26 16:16
odcinek sponsorowany przez rzady chin, libanu i francji...

booogie m.
booogie m. - 2010-04-26 16:22
w kwestii filmow...
ja natomiast polecam obejrzenie filmu pt. "atak mega karaczanow" (http://www.filmweb.pl/f313914/Atak+Mega+Karaczanów,2006)... jest to swietne studium straconego czasu. nie moge wciaz uwierzyc, ze ekipa filmowcow mogla pozwolic sobie na strate takiej masy minut, godzin, dni, kiedy to w zamian mogliby np. cos przekasic czy uciac sobie drzemke. film TRZEBA zobaczyc. na okladce dystrybutor zacheca "niezlymi efektami specjalnymi" - to prawda... sa niezle :D plastikowe flaki, jaskinia z tektury.
aha... co ciekawe i dziwne, zaden z aktorow nie dostal oscara. meryl streep wyjatkowo nie gra w tym filmie.
B-)

Zasoby: 344 wpisy344 925 komentarzy925 2909 zdjęć2909 0 plików multimedialnych0