Geoblog.pl    majtrip    Podróże    303 stopy i 4 nogi    miodowe lata czyli sound of honey

miodowe lata czyli sound of honey

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Bulls

Zadanie na wieczór: ekstracja miodu czyli transport z ula do słoika.
Zdjęcia wyjaśnią wszystko. Robota ciężka i wymaga pracy zespołowej.
Bierze się ramkę z plastrem, ścina wierzchnią suchą warstwę na gorąco specjalnym nożem skurczybykiem , żeby uwolnić miód (i „uwolnić miód 2”).
Następnie zeskrobuje się suche resztki skrobaczką i dwie ramki przygotowane w ten sposób wkłada się do blaszanej beczki, w której są dwie kiszonki i ...się kręci.
Przy dobrym powiewie można było poczuć na twarzy i rękach kropelki pysznego pachnącego miodu. Miód zbierał się na ściankach, ściekał na dno i wydobywał z beczki przez kurek, od razu do wiaderka. Co do noża, to miał kiedyś wypadek-przejechał po nim samochód- wskutek czego jego rączka się przekręcała z każdą próbą jego użycia. Na dodatek na trzonku były zaplecione plastikowe kółeczka z wyrostkami, wbijające się w dłoń. Tą dłoń, śliską i całą w miodzie. Było to naprawdę przyjemne. Nóż był podłączony do prądu i osiągał jakąś niebotyczną temperaturę.
Oczywiście jak było do przewidzenia, dotkliwie poparzył mi palucha- coś jak przyłożenie ręki do żelazka tylko 10 razy gorzej. Więc następne 40 minut musiałam spędzić pod kurkiem z zimną wodą, czytając książkę o Titanicu- wiedzieliście, że podróżował na nim ojciec z dwoma synami? Ojciec zginął w katastrofie, chłopcy się uratowali i okazało się, że ojciec ich porwał po sprawie rozwodowej. Taka historia.
Ale do rzeczy. Więc pracowaliśmy ciężko bez wytchnienia przez 7 godzin. O 4 rano poszliśmy spać, napełniwszy uprzednio ponad 100 baryłek. ( swoje 8 już zjedliśmy;)

Następnego dnia udaliśmy się do uli, żeby zostać pszczelimi pomocnikami. Jak się prezentowaliśmy w adekwatnych ubrankach...odsyłamy do zdjęć...

Andy!!!this an official thank You!!! It was an exceptional weekend. And say thanks again to all these amazing hosts we have visited. The cake was delightful;)

tata king
tata king - 2010-02-11 11:24
No, nie da się ukryć, że naprawdę jesteście słodziutcy!

Chuda
Chuda - 2010-02-11 18:19
BbbbzzZZzzZzzz............. ;)
Podziwiam pracę ale miód jest fee... ;)

sawanna
sawanna - 2010-02-11 19:28
Miodek w słoiczkach-plasticzkach piękniutki. Umundurowanie miodziarzy jak się patrzy, a te maszyny do miodu toż to przecież nasze poczciwe Franie, no jak się to w NZ pysznie przydają.

mama monika
mama monika - 2010-02-12 10:25
I think You might be Jesus

Fryta
Fryta - 2010-02-13 22:33
My kosmici Pi i Sigma z Miod planety ;-)
A jaki to miod? Na spadziowke to mi on nie wyglada ;-))

majtrip
majtrip - 2010-02-19 11:48
Jaki miód, jaki miód...pyszny, organiczny, tymi ręcami wydobywany...już mamy tylko pół słoika..bo dostaliśmy 1,5 litra - w butelce po Coca- coli (a stworzylismy wtedy 107 kg miodu!)

majtrip
majtrip - 2010-02-19 11:49
You know mum, I think I just might;)

Netek
Netek - 2010-02-20 14:48
nie słodziutcy, wciąż nie mogę się oprzeć wrażeniu najazdu obcych :D
ale miodek musi być pyszności.......!!!!

Zasoby: 344 wpisy344 925 komentarzy925 2909 zdjęć2909 0 plików multimedialnych0

23.08.2018 - 23.08.2018