Geoblog.pl    majtrip    Podróże    303 stopy i 4 nogi     you're not allowed... it's not permitted
Zwiń mapę
2010
07
sty

you're not allowed... it's not permitted

 
Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Te Anau
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 21655 km
 
Rano pada. A to ci odmiana. Jedziemy po zakupy i przyrządzamy super śniadanie- jajecznicę! Smażymy też sobie kurczaka na później. Nie często ostatnio jadamy takie frykasy. Korzystamy z sieci i żegnamy się ze smutkiem z naszymi znajomymi.
Wystawiamy kciuka i nic się nie dzieje. Wydaje się, ze wszyscy przyjechali tu po zakupy ze wsi obok. Po pół h zabierają nas dziewczynki, które po prostu się nudzą! Na pytanie o to co robią wieczorami , odpowiadają : „ just crusing” zaraz w głowach zabrzmiało nam „ Codziennie o tej porze, wożę się po mieście”:) Są jednak miłe i wywożą nas do następnej dziurki – (Bill) Clinton. Stamtąd super bryką z hodowcą saren i jeleni i jego wielkim porożem w bagażniku przejeżdżamy do Gore – gdzie wstępujemy do biblioteki na bezpłatny internet i zaczyna lać.

Dwie godziny później zajadamy jajka pod daszkiem i stajemy znów przy drodze. Nic się nie dzieje, od niechcenia machamy na sporego campervana i ...jedziemy do Te Anu. Wiele dobrego o tym miejscu nie mamy do powiedzenia, znów fura turystów, sklepy, wszędzie informacje, w których można wszystko zabukować, pewnie nawet siebie nawzajem. A w jednej przy bukowaniu to nawet kawa jest za darmo. Wyobrażacie to sobie???Zgadnijcie ile kaw tam wypiliśmy. A zimno było jak...w ziemie. I zaczęło lać z nieba pod znanym kątem półpełnym. Wstępujemy na stację benzynową by zatankować trochę ciepła. O zgrozo! Pani jest miła i pomocna, obdzwania kempingi, nie wiedząc, że dla nas to ostateczność. Zbliża się wieczór. Podjeżdża mały campervan i hop siup jedziemy z Londyńczykami 2 ( mówiącymi płynnie po francusku – Yoko i Julien) Nie powinniśmy się czepiać bo ratują nam tyłki wywożąc na camping DOC'u na drodze do Milford Sound. Spimy sobie nad jeziorem, szczyty toną w śniegu niczym nasze Tatry obecnie. Zapowiada się wspaniały trekking, to ironia oczywiście. W nocy leje.
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (5)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
zwiedzili 13% świata (26 państw)
Zasoby: 344 wpisy344 925 komentarzy925 2909 zdjęć2909 0 plików multimedialnych0
 
Nasze podróżewięcej
23.08.2018 - 23.08.2018
 
 
03.09.2013 - 19.09.2013