Geoblog.pl    majtrip    Podróże    303 stopy i 4 nogi    może innym razem
Zwiń mapę
2010
04
sty

może innym razem

 
Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Wanaka
POPRZEDNIPOWRÓT DO LISTYNASTĘPNY
Przejechano 21130 km
 
Zabierają nas ze sobą. Jedziemy znów zobaczyć lodowiec, ale ulewa niweczy plany. Okazuje się, że koleś był jednym z dwóch naocznych świadków wypadku przy lodowcu rok temu, kiedy to dwóch indian Australian podeszło pod czoło lodowca i w sekundzie zniknęli pod śniegiem. Tak to bywa kiedy ludzie są nieodpowiedzialni i lekceważą jawne ostrzeżenia. My uważamy, że informację tą powinno się umieścić przy tablicy ostrzegawczej, może to podziałało by na ludzką wyobraźnię.
Jechaliśmy do Wanaki. Miła to była droga. Częste postoje.
W końcu mogliśmy coś pooglądać po drodze. Wanaka turystyczna, Fish'n'chips małe. Widok na jezioro piękny. Robimy zakupki, zjadamy nasze produkty, kurczaka trochę wiórków, rybkę maleńką i stajemy na stopa.
Niestety albo jest za późno, albo rozpoczyna się zła passa, ale nikt nie chce podwieźć nas na pobliski camping.- ilka km przed Wanaką- na północ. Idziemy więc sobie przed siebie. Obok informacji jest kino z bardzo przytulną kafejką. Jest tam net i ceny dość podobne do tych na Brackiej;)Zaraz za kinem znajdujemy pustostan z ogrodem, ale pani sąsiadka jest niemiła, więc idziemy dalej i trafiamy na alejkę, przy której inna pani spacerująca ze pieskami poleca się rozbić – tak robimy. Noc mija spokojnie.

praktyczne:
jeżdżąc samochodem i nie tylko warto zaopatrzyć się w darmową broszurkę DOC'u z wykazem ich pól namiotowych. Pola te często mają skrzynkę - „honesty box” i kosztują od 5 do 7,5 dolara od osoby ( za te nieserwisowane)
 
POPRZEDNI
POWRÓT DO LISTY
NASTĘPNY
 
Zdjęcia (6)
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
  • zdjęcie
Komentarze (0)
DODAJ KOMENTARZ
 
zwiedzili 13% świata (26 państw)
Zasoby: 344 wpisy344 925 komentarzy925 2909 zdjęć2909 0 plików multimedialnych0
 
Nasze podróżewięcej
23.08.2018 - 23.08.2018
 
 
03.09.2013 - 19.09.2013