Geoblog.pl    majtrip    Podróże    303 stopy i 4 nogi    Foxy Lady II – czyli jak zostaliśmy majtkami, skarpetami i całą masą bielizny.

Foxy Lady II – czyli jak zostaliśmy majtkami, skarpetami i całą masą bielizny.

Nowa Zelandia
Nowa Zelandia, Resolution Bay
Przejechano 20219 km

Choć na łodzi jesteśmy od rana ( 21.12)Z powodu złej pogody nie udało nam się wypłynąć. Nowy czas na wyruszenie zostaje ustalony na 2 nad ranem. Tak też się dzieje. Jesteśmy bardzo podnieceni i podekscytowani – będzie to nasz pierwszy tego typu pobyt na 36 stopowcu:) Oboje nie mamy w ogóle pojęcia ani doświadczenia. Zostajemy przeszkoleni w kwestiach bezpieczeństwa i powoli zaczynamy poznawać tajniki. Po 2h zaczyna świtać, piękne kolory, morze to ciekły metal. Wiatr słaby, więc pracuje żelazny spinnaker ( czyli silnik:)

Po 4 h jesteśmy bezpieczni, cumujemy. Tony zabiera nas na wycieczkę swoim dinghy,(co ciekawe wymawia się to dingi, a jest to pontoniki patiomkin) z małym dwusuwem, pozwala mi nawet powozić. Dopływamy na wyspę – Maturana, gdzie poza nami nie ma żywej duszy, wyskakujemy na plaży i wspinamy się na samą górę- na punkt widokowy. Jest to miejsce gdzie żyją kiwiusze, a w klatkach siedzą sobie małe pingwinki niebieskie. W jamce na plaży Marysia zauważa dwa maleństwa. Jesteśmy prze szczęśliwi. Ale jeszcze nie wiedzieliśmy wtedy co nas czeka!!!

Przepływamy w inne miejsce, by znów udać się na spacer i zobaczyć miejsce, do którego przybył kapten Jack ( aka James Cook;) Przedzieramy się przez busz, jest wspaniale, czujemy się jak na zorganizowanej drogiej czarterowej wycieczce. Miejsca te są raczej generalnie dostępne jedynie dla wodnych drogich taksówek. Wszędzie śmieszne ptaki. Jesteśmy bardzo zadowoleni.. Znów pakujemy się na Potomkina, tym razem dwusuwem są dwa ramiona. Gdy odcumowaliśmy, Toni krzyknął- spojrzeliśmy i na moment udało się nam zobaczyć ogon i fontannę orki!!!Wrażenie jest niesamowite.

Na żaglu (wspaniała sprawa) płyniemy do Resolution Bay, gdzie mamy nocować. Gdy dopływamy zaczyna się spektakl o jakim nawet nie marzyliśmy!!!!!!!! DELFINY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Skaczą, prychają , popisują się, płynną z nami, i nawet robią kupę. Myśleliśmy, że z wrażenia pospadamy do wody. Sprawa jednorazowa!!!!

Piękny spokojny wieczór, pyszna kolacja ( „tea” jak to się tutaj mawia). Idziemy spać, śpimy niczym ...i budzi nas dopiero alarm ( włącza się, gdy łódź zostanie zniesiona poza ustalony obszar na GPS-ie)

mama monika
mama monika - 2009-12-28 15:20
just...awesome

Chuda
Chuda - 2009-12-28 19:35
Ja...Ja...Ja... Ja jestem urzeczona!!! ;) Cudownie.... cudowne delfinki... jejkuu jakie one radosne... a jakie piękne.... W ogóle jestem zauroczona tą notką i tymi zdjęciami bo ja to jestem przecież zakochana w "wodzie" czyli wszystkie zwierzaki co są z nią związane iii woda sama w sobie a raczej ogrom wody nazywany morzami, oceanami... ;) moja miłość... a już te przyjazne ssaki poruszyły moje serducho do granic;)

młoda
młoda - 2009-12-28 21:11
generalnie to widoki aż dech zapiera, zazdrość ściska itd.
nie dajcie się wiatrom i chorobom morskim:)

kora
kora - 2009-12-28 23:09
Co Wy zamiast śniegu macie delfiny!!!Ale czy to się aby okala...?

sawanna
sawanna - 2009-12-29 18:34
Czy delfiny porwały gacie po tacie? Widziałam jakieś fragmenty w Dolinie Chochołowskiej, obleciały kawał świata i wreszcie dotarły do swoich. Uff, jaka ulga

tatoo
tatoo - 2009-12-31 10:47
Szczury lądowe przeobrażaja się w wilki morskie!!? Piękne widoki i piękne zdjęcia. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Netti
Netti - 2010-01-01 01:20
Piję Wasze zdrowie :D żeby był lepsiejszy niż poprzedni

Pyaz, póki co w dwupaku
Pyaz, póki co w dwupaku - 2010-01-02 14:07
Więc tak. Z powodu braków sprzętowych nie bywałam, ale już jestem. Nareszcie porządna dokumentacja fotograficzna, to lubię! Oprócz tego dało się zaobserwować znaczny wzrost jakości ortograficzno - stylistycznej notek ;) Jestem urzeczona kiwiuszem miedzianym zdeptanym przez M&S. O innych zdjęciach pogadamy jak wrócicie. Bo już wracacie, prawda?

Zasoby: 344 wpisy344 925 komentarzy925 2909 zdjęć2909 0 plików multimedialnych0

23.08.2018 - 23.08.2018