Geoblog.pl    majtrip    Podróże    303 stopy i 4 nogi    W małpiej wodzie delfinie figle.

W małpiej wodzie delfinie figle.

Australia
Australia, Monkey Mia

Zrywamy się przed 7 i gnamy na karmienie. Zdobywamy jeszcze po drodze mleko w obniżonej cenie i jesteśmy na plaży. A one już tam są. Kręcą się niecierpliwie w oczekiwaniu na rybę. Tłumek ludzi (choć i tak względem szczytu sezonowego to zaledwie garstka) wzdłuż brzegu. Pracownicy Monkey Mia Reserve przemawiają z wody i tłumaczą by nie dotykać, bo rocznie to 240 tyś rąk, a na nich bakterie, a na delfinach warstwa ochronna
( a i tak jakieś bystra pani zdołała nie pojąć).

Po pięć rybek i do widzenia. Ale jeszcze nie zdążamy wrzucić naszych pięciu ciastek, a już przypływa następna ekipa i karmienie od nowa. Zazwyczaj wytypowani zostają z tłumu ludzie by karmić, ale dziś zmiana planów i karmią tylko pracowniczki. Taka niemiła niespodzianka.
Po trzech karmieniach następuje koniec. I choć delfiny wracają pozując do zdjęć ( patrz zdjęcia:) i się uśmiechają jak mogą, więcej jedzenia nie ma. Mają tu swoją zatoczkę do tzw. interakcji, w której nie wolno ludziom pływać ani łowić itp. I w ciągu dnia również czasem się pojawiają. Niesamowite stwory. Później jeszcze oglądamy sobie we dwójkę w małym klimatyzowanym kinie film o nich z National Geographic i ekstra o różowych delfinach w Amazonce. Taki leniwy dzień pływania i opalania. A zmęczył nas przeokropnie. Na kolacje darmowe barbie z kiełbasek III kategorii ze zdobycznym chlebem i zdobycznym keczupem. Pycha. Właśnie wrócił spod prysznica Gryfin i jest smutny, bo nie było ciepłej wody:) Jest godzina 22 , na termometrze 26 stopni. Kładziemy się, bo jutro ruszamy z małpiej wody z małpim figlem.

danach
danach - 2010-05-13 10:00
oj delfinków to zazdroszczę, ale dzięki Wam mogę planować co jeszcze zobaczyć następnym razem :)

Uncleianz
Uncleianz - 2010-05-13 12:11
Nice looking beach bunny!!! Great pictures of the dolphins too.

Chuda
Chuda - 2010-05-13 14:21
No nie da się nie wzywać imienia na daremnie, no nie da się..... Toż to takie kochane... ;) a Maryś taka opalona, że do mnie niech nie podchodzi jak wrócicie... ;)

BPE
BPE - 2010-05-13 14:47
Oj - tych delfinków to zazdroszczę - są słodziutkie :-))

majtrip
majtrip - 2010-05-13 15:12
Ale dlaczego nikt nie poważa harlekinów i romance?:) I gdzie jest Pyza???

majtrip
majtrip - 2010-05-13 15:17
Dear Uncle! Who is the beach bunny?

sawanna
sawanna - 2010-05-15 10:48
Delfiny są łanderful, pelikany też. Delfina poproszę dla mnie do wanny.

Uncleianz
Uncleianz - 2010-05-16 00:08
Maria of course, who else????

Be
Be - 2010-05-18 17:03
Pelikan zagląda na oprawianą rybę z miną dokładnie taką, jak moje Koty gdy przygotowuję mięsko na obiad :>

Zasoby: 344 wpisy344 925 komentarzy925 2909 zdjęć2909 0 plików multimedialnych0

23.08.2018 - 23.08.2018