Geoblog.pl    majtrip    Podróże    303 stopy i 4 nogi    Nie mamy pomysłu na tytuł.

Nie mamy pomysłu na tytuł.

Australia
Australia, Exmouth

Jeszcze wieczorem Gryf, jak przystało na zawodowca, nagrał podwózkę. Nagrał też kilka utworów dla pobliskiej stacji radiowej:) Jedziemy do Exmouth z kolejnymi szarymi nomadami. Robimy zakupy, co można obejrzeć na fotce.

Objadamy się chlebem i ryżem mocca. Następnie stajemy w pobliżu stacji benzynowej – wszyscy jadą tuż tuż nieopodal.. Biała Camry podwozi nas na obrzeża dość znacznie rozciągniętego Exmouth. Już nikt nie jedzie tuż tuż – w ogóle nikt nie jedzie, nawet emu nie łażą obok nas. (tak, tak, po Exmouth włóczą się emu, wszędzie i pełno ich). Kiedy wydaje się, że kiepsko panie kiepsko mijają nas dwa wany trzeciej kategorii. Po chwili wraca jeden z nich i wyskakuje z niego umięśniony opalony i wytatuowany ( utytułowany) kogucik – Francuzik. Wspaniale z jego strony. Wan jest w ciężkim stanie, można wyjąć kluczyk i jedzie dalej. Taki z niego presti- digi-digi. I tylko dzięki temu został porzucony zaraz po skradzeniu go przez Aborygenów w Alice Springs. Po prostu nie potrafili nim uciec:) Ale zdołali splądrować zawartość. Więc przypominamy – i niech zadrżą okiennice- nie zostawiajcie gotówki w samochodzie.
William, bo tak się przedstawił, podróżuje od lat 10 (ma 26) jest spawaczem, trenował w shaolinie i zna chyba wszystkie języki ( pozjadał je razem z rozumami)Tak się podśmiewamy, bo jeśli zna je tak jak angielski to kiepska sprawa. W drugim wanie jego dziewczyna , czarnoskóra Niemka ze swoją koleżanką. Ciekawi nas strasznie głębia ich relacji. Tak sobie teraz żartujemy z nich, ale klawy był to kogucik i nas podrzucił w sam raz do koralowej zatoki, Zaraz zgarnęła nas Pamela i zapowiedziała, że szykuje się Barbie (która swoją drogą ma już 50 lat!!!)z sąsiadami. Był to jeden z najpyszniejszych posiłków w całej naszej podróży. Bez wdawania się w szczegóły, ujęły nas ziemniaki zapiekane z żółtym serem. Poszliśmy spać pełni..kalorii. Rano czekały nas korale, perły i wieprze.

Praktyczne:
-kemping to bagatela 30 dolarów. Obojętne czy jedna czy dwie osoby. Za pokój w jedynym powrocie paczków $27.
-Są sklepy, ale dość drogie, więc warto zrobić zapasy ( ludzie najczęściej jeżdżą do Exmouth)
-jest stacja benzynowa
-cena nurkowania z rekinami wielorybimi skoczyła do $400 za osobę. Nie popływaliśmy:)

sawanna
sawanna - 2010-05-11 09:23
Ryż mocca musi być super. Smacznego.

Uncleianz
Uncleianz - 2010-05-13 12:04
Were you sure that food was OK with the reduced price stickers?????

mama monika
mama monika - 2010-05-13 20:32