Geoblog.pl    majtrip    Podróże    303 stopy i 4 nogi    Mardi gras

Mardi gras

Australia
Australia, Sydney

Tłusty wtorek – polski śledzik, ostatni dzień karnawału. Pod nazwą tą figuruje jedna z największych parad homoseksualistów (www.mardigras.org.au). Około 10 tysięcy uczestników, dzikie tłumy widzów. Parada była poprowadzona przez centrum. Myślę, że można tą imprezę porównać do krakowskich wianków. Nie zajęliśmy miejsc odpowiednio wcześnie i niestety mieliśmy kiepski widok. Do tego ludzie kupowali plastykowe krzesełka i rozkładali się z nimi tuż przy barierkach, przez co zasłaniali innym. No ale ludziom nie wytłumaczysz, a z tłumem to już w ogóle nie ma co.

Więc spozieraliśmy trochę , stojąc na paluchach by dojrzeć co nieco. Paradę rozpoczął przejazd motorów, następnie platformy, a późnej przeszły najróżniejsze ekipy i instalacje na kółkach i bez. Był przemarsz policji, strażaków, ratowników wodnych, przebierańców i reprezentacje różnych firm i banków. Ogromna ilość ludzi bawiących się dookoła. Rozentuzjazmowanych, krzyczących, skandujących. Na pewno u nas byłby to znakomity powód do potężnej rozróby z młodzieżą wszechpolską i innymi wariatami, na czele. Fotki są kiepskie, ale niestety nie udało się nic lepszego.

sawanna
sawanna - 2010-03-08 13:45
Super. Na szczęście młodzież wszechpolska traci impet, pazury, łysieje. Wczoraj na Rynku była kobieca manifa, i tych wszechpolaków policja nakryła przysłowiową czapką gruszek.

mama monika
mama monika - 2010-03-08 17:24
Did you meet the guy that owns this place? :)
btw senkju very much za pamięć...:)

majtrip
majtrip - 2010-03-09 11:41
I know the guy who owns this place!!!

Zasoby: 344 wpisy344 925 komentarzy925 2909 zdjęć2909 0 plików multimedialnych0

23.08.2018 - 23.08.2018