Geoblog.pl    majtrip    Podróże    303 stopy i 4 nogi    Gili Air. Oddychamy, pod wodą. (bo air to po indonezyjsku woda;)

Gili Air. Oddychamy, pod wodą. (bo air to po indonezyjsku woda;)

Indonezja
Indonezja, Gili Air

Dzień zaczynamy wybornym naleśnikiem z banami i czekoladą, w cenie noclegu. Wyruszamy na obchód wyspy. Idąc jej środkiem mijamy skromne domy mieszkańców, poukrywane sklepiki i krowy w kolanówkach. Gdy dochodzi się do północnej strony, zaczyna się ciąg resortów, bungalowów, barów i restauracji. Plaże są piękne, ludzi niewiele, ceny w knajpach bardzo różne. Za puszkę coli potrafią sobie zażyczyć 10000 INR. Jest przynajmniej jedna restauracja, gdzie można sobie pojeść świeżej, morskiej zwierzyny z grilla. Są też punkty, gdzie można wypożyczyć sprzęt do snorkelingu- należy się targować. Wiele miejsc oferuje wycieczkę łódką ze szklanym dnem, połączoną ze snorkelingiem- o tym później.

Spacer mieliśmy piękny, ale, że był to nasz pierwszy dzień wakacji, wiele więcej nie porobiliśmy. Skończyło się na jedzeniu bananów, czytaniu książek i wylegiwaniu na hamaku. Czuliśmy się doprawdy spełnieni. Na kolację miejscowy omlet z kapustą i fasolką szparagową.

Praktyczne:
-Na wyspie są przynajmniej dwa kantory.(1 dolar to około 9 tyś)
-Są też miejsca z internetem. Kafejka, ale też restauracja gdzie przy wydaniu min 30000 INR masz dostęp do WiFi.

sawanna
sawanna - 2010-06-15 17:04
ho, ho, zasłużone te wakacje.

danach
danach - 2010-06-16 00:44
Już myślałam,że tylko będziecie się targować :) a tu taki wypas na plaży, zdjęcia super !

majtrip
majtrip - 2010-06-16 01:50
bez targowania, kupno wody mineralnej może okazać się bolesne w skutkach:)

BasiaS
BasiaS - 2010-06-17 13:14
Oh Marysiu! Tak sie rozmarzyłam jak cie zobaczyłam na tym leżaczku......Zdjecia przepiękne, no a wakacje jak najbardziej zasłuzone i z tego co widze to w godnym miejscu :). Czeakamy z Filipkiem na wspólne ogladanie Waszych zdjęć i dyskusje o kadrowaniu he he he

chmurzyno
chmurzyno - 2010-06-20 10:11
czad

Chuda
Chuda - 2010-06-24 00:01
Za przepłynięcie się taką łódką ze szklanym dnem dałabym wszystko... to musi robić niesamowite wrażenie...

Zasoby: 344 wpisy344 925 komentarzy925 2909 zdjęć2909 0 plików multimedialnych0

23.08.2018 - 23.08.2018